Kierowca pod wpływem narkotyków zatrzymany przez szczecińską drogówkę

Kierowca pod wpływem narkotyków zatrzymany przez szczecińską drogówkę

Szczecińska policja zatrzymała kierowcę, który prowadził, będąc pod wpływem narkotyków. Mężczyzna jechał mimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów. Co mu grozi?

Zakaz prowadzenia pojazdów i jazda pod wpływem narkotyków – stwarzał zagrożenie na ulicach Szczecina!

Prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających to działanie, które naraża na ogromne niebezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Niestety mimo wielu akcji uświadamiających i apelów policji wciąż zdarzają się osoby, którym po spożyciu alkoholu lub narkotyków wyłącza się myślenie. Dzięki czujności szczecińskiej drogówki w miniony weekend zatrzymany został kierujący pojazdem pod wpływem narkotyków.  Jak się okazało jechał on samochodem, mimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna stwarzał zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Na szczęście szczecińska drogówka szybko zatrzymała odurzonego kierowcę bez uprawnień, przywracając bezpieczeństwo na ulicach miasta.

Okoliczności zdarzenia – szybka akcja drogówki ze Szczecina

Trzeba przyznać, że szczecińska drogówka zadziałała bardzo szybko. 26 – letni kierowca audi został zatrzymany do kontroli, prawdopodobnie jego technika jazdy zwróciła uwagę patrolu. Bardzo szybko okazało się, że kierowca ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Podczas kontroli wyszły na jaw również inne, obciążające mężczyznę fakty, między innymi to, że jest on poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu. Najgorsze jest jednak to, że kierujący znajdował się pod wpływem narkotyków. Prowadzenie pojazdu pod wpływem jakichkolwiek środków odurzających stwarza śmiertelne zagrożenie na drodze. Właśnie dlatego kary za ten proceder są odpowiednio wysokie. Zatrzymany w Szczecinie 26 latek odpowie nie tylko za prowadzenie pod wpływem narkotyków, ale też za złamanie sądowego zakazu.

Policjanci ze szczecińskiej drogówki po raz kolejny wykazali się refleksem i profesjonalizmem podczas służby. Dzięki nim mieszkańcy Szczecina mogą czuć się bezpieczniej na drogach.