Wymień śmieci na… książkę – wielka akcja sprzątania Szczecina

Wymień śmieci na… książkę – wielka akcja sprzątania Szczecina

Jak wymienić worek śmieci na książkę? To bardzo proste, wystarczy wziąć udział w akcji sprzątania Szczecina, która odbędzie się 18 września, jak to zrobić?

Jak wziąć udział w akcji „Książka za worek śmieci”?

Akcja „Książka za worek śmieci” odbędzie się w Szczecinie 18 września. Na chętnych do udziału w wydarzeniu czeka 50 książek. W celu zdobycia książki należy wziąć udział w akcji sprzątania miasta. Książki dostaną się w ręce osób, które jako pierwsze zarejestrują się  do udziału w wydarzeniu oraz stawią się na zbiórce. Uczestnicy akcji sprzątają miejskie tereny zielone, parki, lasy i płytkie zbiorniki wodne. Dzięki tego typu eventom poprawia się przede wszystkim jakość życia mieszkańców. Spacery po parku lub lesie stają się jeszcze  przyjemniejsze bez walających się po ścieżkach śmieci. Niestety mimo rozlokowanych po całym mieście koszów, wciąż nie brakuje osób, które rzucają śmieci pod nogi, zamiast zadać sobie trud podejścia do kosza. Na szczęście wciąż pojawiają się aktywiści, gotowi sprzątać miasto po to, by uczynić je przyjaźniejszym dla mieszkańców.

Reasumując: wydarzenia takie jak „Książka za worek śmieci” wydają się bezsprzecznie dodatkową motywacją do sprzątania przestrzeni miejskiej, z tego względu warto wziąć udział w akcji.

Jak przebiegnie akcja „Książka za worek śmieci” w Szczecinie?

Chętni do udziału w akcji powinni zdeklarować się na stronie wydarzenia w mediach społecznościowych. Pierwsze 50 zarejestrowanych osób, które weźmie udział w akcji, otrzyma książki. Zbiórka uczestników odbędzie się 18 września o godzinie 10, dokładne miejsce spotkania pojawi się na stronie wydarzenia. Zgodnie z planem w tym roku sprzątany będzie teren między ulicą Odzieżową a ulicą Księżnej Salomei.

Akcja „Książka za worek śmieci” odbędzie się nie tylko w Szczecinie. 16 miast wojewódzki będzie sprzątane przez mieszkańców pragnących zadbać o dobro naszej planety. Wydarzenie to jest stosunkowo młode, po raz pierwszy zainicjowane zostało w roku 2019.