Joanna Oleksiuk z Szczecina na Mistrzostwach Świata w Paralekkoatletyce

Joanna Oleksiuk z Szczecina na Mistrzostwach Świata w Paralekkoatletyce

Joanna Oleksiuk, paralekkoatletka reprezentująca klub Start Szczecin, jest jedną z 42 osób wybranych do reprezentacji Polski na nadchodzące Mistrzostwa Świata w Paralekkoatletyce. Te międzynarodowe zawody rozpoczną się 8 lipca w Paryżu, tuż po krajowych mistrzostwach.

Za nami niedzielne zawody paralekkoatletyczne w Szczecinie, podczas których Joanna, pod okiem swojej trenerki Renaty Chilewskiej, zdobyła dwa prestiżowe medale: złoty za rzut oszczepem i srebrny za pchnięcie kulą.

Oleksiuk przyznaje, że teraz jest czas na szlifowanie ostatnich drobnych detali przed jej startem w Paryżu. Liczy na to, że uda jej się tam zdobyć medale i zakwalifikować do paraolimpiady przyszłego roku.

– To już ostateczna faza przygotowań, ostatni tydzień treningów i korekcje techniki pchnięcia kulą – mówi Oleksiuk. – Mam zamiar rywalizować w dwóch konkurencjach: rzucie oszczepem i pchnięciu kulą. Moim priorytetem jest jednak pchnięcie kulą. Włożę w to wszystkie swoje siły i pozytywną energię. Jadę do Paryża, aby spełnić swoje marzenia – dodaje.

Pierwsze zawody Joanny Oleksiuk na paryskim stadionie odbędą się 11 lipca, kiedy to wystartuje ona w rzucie oszczepem. Następnie cztery dni później, paralekkoatletka z Szczecina będzie miała szansę stanąć na podium Mistrzostw Świata podczas konkurencji pchnięcia kulą.