Inwestycja drogowa łącząca Kołobrzeg z drogą S6 bliska ukończenia – otwarcie jednej jezdni

Inwestycja drogowa łącząca Kołobrzeg z drogą S6 bliska ukończenia – otwarcie jednej jezdni

Uwiadomienie o finalizacji budowy drogi, która ma połączyć Kołobrzeg z arterią komunikacyjną S6, jest na horyzoncie. Jeden pas ruchu na ostatnim odcinku tej inwestycji drogowej jest już dostępny dla użytkowników, gwarantując im lepszą płynność ruchu.

Odbiory techniczne są w trakcie realizacji na długości 1500 metrów trasy, rozciągającej się od Węzła Kołobrzeg Wschód. W miarę postępu prac, kolejne sekcje są sukcesywnie udostępniane dla kierowców, co przyczynia się do poprawy warunków jazdy na tym obszarze.

Dla miasta borykającego się z wyzwaniami komunikacyjnymi, zakończenie tej inwestycji jest wysoce oczekiwane. Mateusz Grzeszczuk, reprezentant szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zapewnia informacje na temat obecnie dostępnych fragmentów trasy dla kierowców.

Powiedział: „Można już pojechać od ronda Patana w stronę ronda przy „karuzeli”, a stamtąd dalej do drogi S6. Natomiast wjazd do miasta przez nową jezdnię pozostaje jeszcze zamknięty.”

Właśnie wprowadzone modyfikacje sugerują, że obecnie łatwiejsze jest opuszczenie miasta. W przypadku dojazdu do Kołobrzegu, kierowcy nadal muszą korzystać z drogi wojewódzkiej nr 163.

Planuje się, że całość projektu zostanie oddana do użytku najdalej w kwietniu.