Protestujący rolnicy zgodzili się na częściowe odblokowanie drogi S3

Protestujący rolnicy zgodzili się na częściowe odblokowanie drogi S3

Już od kilku tygodni rolnicy utrudniali ruch na drodze S3, jednak w najbliższy wtorek po południu zdecydowali się na częściowe odblokowanie trasy między węzłami Pyrzyce i Myślibórz. Decyzja ta była wynikiem apelu skierowanego do protestujących przez lokalnych mieszkańców oraz właścicieli stacji paliw i restauracji, które zlokalizowane są wzdłuż tego odcinka drogi. Informacje te przekazał rzecznik rolników biorących udział w proteście, Roman Waszczyk.

Przedstawiciel protestujących wyjaśnił, że rolnicy podjęli decyzję o ugięciu się przed prośbami zainteresowanych stron. Dzięki temu, możliwy będzie przejazd S3 ze strony Szczecina aż do węzła Myślibórz, gdzie kierowcy zostaną zmuszeni do zjechania na starą trasę trójki. Z drugiej strony, podróżujący do Szczecina będą mogli skorzystać z wjazdu na S3 już na węźle Myślibórz. Niemniej jednak, część drogi S3 nadal pozostanie niedostępna – odcinek od węzła Gorzów Północ do węzła Myślibórz będzie na razie nieprzejezdny – zaznaczył Waszczyk.

Podczas rozmowy z mediami, rolnicy przekazali również informację o planach dotyczących dalszej blokady drogi S3. Jak zapowiedzieli, protest planowany pierwotnie do 23 marca, zostanie wydłużony o kolejny miesiąc.