Fronty kuchenne Szczecin

Fronty kuchenne Szczecin

Fronty kuchenne to elementy ozdobne z ogromnym potencjałem. Nowoczesna technologia oraz rosnące zapotrzebowanie na fronty meblowe z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań sprawiają, że oferta firmy Renomat jest coraz częściej doceniana nie tylko w Szczecinie.

Fronty meblowe bardzo często stanowią główny element wystroju kuchni, który nadaje jej indywidualnych cech. To, jaki rodzaj frontu mają meble kuchenne, wpływa jednak nie tylko na ich wygląd, ale również użyteczność. Nowoczesne fronty kuchenne są dostępne w wielu wariantach wykończenia pod względem materiału, koloru, faktury oraz dekoracji.

W ofercie wielu firm, które specjalizują się w projektowaniu, produkcji oraz montażu frontów kuchennych w Szczecinie, możemy wybierać spośród frontów drewnianych, fornirowanych, lakierowanych, laminowanych oraz foliowanych.

Fronty kuchenne Szczecin

W Szczecinie jest wiele firm, które specjalizują się w projektowaniu i produkcji frontów kuchennych. Jedną z takich firm jest Renomat, który od ponad piętnastu lat świadczy swoje usługi na terenie Szczecina i województwa zachodniopomorskiego. Firma Renomat to duże doświadczenie i uznanie zarówno w oczach osób prywatnych, jak i firm, jeśli chodzi o wysokiej jakości fronty meblowe. W ofercie możemy znaleźć fronty meblowe, witryny, listwy wieńczące, pilastry, sztukaterię, panele 3D oraz płynny metal.
Doświadczenie pracowników, wieloletnie doświadczenie w produkcji dla klienta indywidualnego oraz firm, elastyczność i nowoczesne rozwiązania sprawiają, że firma Renomat świadczy swoje usługi nie tylko w Szczecinie, ale również Gorzowie Wielkopolskim, Stargardzie, Świnoujściu i Goleniowie.

Drewniane fronty meblowe

Jednolity element wykonany z drewna cechuje się nie tylko wysoką estetyką i unikalnością wzorów, ale również dużą trwałością i stosunkowo wysoką ceną. Drewniane fronty meblowe bardzo często są wykonywane z takich gatunków drzewa jak dąb, buk, jawor, olcha czy sosna. Drewniane fronty ze względu na swoje właściwości pozwalają na stosowanie wielu metod obróbki, począwszy od frezowania po żłobienie. Decydując się na wykończenie mebli z wykorzystaniem frontów z litego drewna, bardzo ważna jest nie tylko jakość samego surowca, ale również obróbka i impregnacja, która może nadać gotowym elementom nie tylko pożądany efekt wizualny, ale również odporność na użytkowanie przez wiele lat.

Fronty meblowe z forniru

Fornir to cienka warstwa drewna, która ma głównie charakter dekoracyjny i jest naklejana na różnego typu materiały bazowe jak płyta MDF, OSB czy innego rodzaju tworzywo sztuczne. Fornirowane fronty meblowe ze względu na niską cenę, są bardzo często wybierane jako alternatywa dla droższych frontów drewnianych. Grubość samej warstwy forniru nie przekracza jednego milimetra, co pozwala wykorzystać go wielu projektach wykończeń mebli. Przy wyborze tego rodzaju materiałów, należy jednak pamiętać o ich stosunkowo niskiej trwałości. Cienka warstwa forniru jest miękka i bez odpowiedniego zabezpieczenia może ulec szybkiemu zniszczeniu.

Fronty laminowane

Jeśli szukamy nowoczesnego wzornictwa i niewygórowanej ceny, to fronty laminowane mogą okazać się dla nas bardzo dobrym wyborem. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo częstą alternatywą nie tylko dla frontów drewnianych, ale również lakierowanych. Wysoka temperatura, jaka panuje podczas zespajania warstwy laminatu z podłożem, którym najczęściej jest płyta MDF lub OSB sprawia, że fronty laminowane są odporne na warunki, jakie panują w kuchni czy łazience. Odpowiedniej jakości laminat oraz sam proces laminacji są tu kluczowe dla trwałości gotowego elementu. W przypadku źle przeprowadzonej laminacji, pod wpływem normalnych warunków, jakie panują podczas codziennej eksploatacji, może dojść do oddzielenia się laminatu od płyty MDF czy OSB.

Fronty lakierowane

Nowoczesne wzornictwo, w którym panuje minimalizm, coraz częściej bazuje na elementach lakierowanych, które mogą być wykończone w wielu wariantach jak mat, półmat, półpołysk i połysk. Wiele nowoczesnych projektów kuchni bazuje na lakierowanych frontach meblowych. Wybór tego rodzaju wykończenia daje nam możliwość skorzystania z szerokiej palety kolorów RAL i NCS co dla wielu osób jest nieocenioną zaletą. Największą zaletą frontów lakierowanych jest ich wygląd i wiele wariantów wykończenia samej faktury. W tym miejscu należy jednak zaznaczyć, że wykończenie na wysoki połysk wiąże się z trudnością utrzymania ich nienagannego wyglądu. Na tego rodzaju powierzchni, widoczne są wszelkiego rodzaju odciski palców, zarysowania i wybrzuszenia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o frontach kuchennych i meblowych, sprawdź koniecznie ofertę firmy Renomat ze Szczecina, która jest dostępna na stronie internetowej www.renomat-banie.pl.