Spacer piwny w Szczecinie – już niedługo pojawi się znów

Spacer piwny w Szczecinie – już niedługo pojawi się znów

W ostatnim czasie coraz bardziej popularne stały się spacery tematyczne. Również w Szczecinie postanowiono takie zorganizować. Pogoda jest piękna, a przy okazji zwiedzania na świeżym powietrzu można odwiedzić się wielu ciekawych rzeczy o piwnej historii Szczecina. Mało tego, będzie można także skosztować lokalnych specjałów.  Pewnie już wiadomo o co chodzi, już niedługo ruszy kolejna edycja piwnych spacerów po Szczecinie.

Kiedy odbędą się spacery?

Organizatorzy przewidzieli trzy terminy takich spacerów. Pierwszy z nich będzie 14 lipca 2022 roku, a następnie 18 i 25 sierpnia 2022 roku. Mało tego odbędą się one w trzech językach. Wszystko rzeź to, że Szczecińskie Spacery Miejskie zostaną poprowadzone przez 4 różnych przewodników. Odbędą się, tak jak poprzednio spacery polsko-niemieckie, spacery w języku angielskim oraz spacery piwne, które zostaną poprowadzone w języku ukraińskim.

Czy warto brać udział w takich spacerach?

Odpowiedz jest prosta, pewnie, że tak! Podczas takiego wydarzenie będzie można dowiedzieć się wielu ciekawostek o Szczecinie. Uczestnicy dowiedzą się dlaczego doszło do buntu piwnego i czy mitologiczny gryf ma swoje źródło tam, gdzie wytwarza się piwo. Ale nie tylko chodzi o zwiedzanie. W trakcie takiego spacer będzie możliwość skosztowania lokalnych wyrobów piwa rzemieślniczego. Nie zabraknie też legend o  Szczecinie i piwnych opowieści.

Szczegółowe informacje o spacerze

Spacer zacznie się przy Centrum Informacji Turystycznej, które znajduje się w alei Kwiatowej na placu Żołnierza 20. Start równo o godzinie o godzinie 17:00. Koszt takiej wycieczki za jedna osobę to  77 złotych. Jako nagrodę, uczestnicy dostaną wyjątkową szklankę do degustacji piw Beer Trail Szczecin i będą mieli możliwość spróbowania piw z dwóch browarów. Bilety dostępne online www.accredi.pl/pivnyszczecin lub w Centrum Informacji Turystycznej. Można również zadzwonić pod numer telefonu +48 91 434 04 40  lub napisać  e-mail na [email protected]. Tam również można odwiedzić się o zapisach na spacery w językach obcych.