Śmierć dziecka w rozgrzanym aucie – matka usłyszała zarzut

Śmierć dziecka w rozgrzanym aucie – matka usłyszała zarzut

Kilka dnie temu wszyscy usłyszeli o wstrząsającym wydarzeniu, które miało miejsce w Szczecinie. Chodzi o śmierć małego dziecka, które zostało zamknięte w samochodzie. W wyniku zamknięcia dziecka w rozgrzanym aucie doszło do niewydolności oddechowo-krążeniowej chłopca. W konsekwencji stwierdzono u niego udar cieplny i śmierć na miejscu. Po tym wydarzeniu matka chłopca otrzymała zarzut. Sprawdzamy co wiadomo w tej sprawie.

Kobieta zapomniał o chłopcu i poszła do pracy

Wiele osób zastanawia się, jak mogło dojść do tej sytuacji. Okazuje się, że tego dnia kobieta miała odwieźć do szkoły dwójkę dzieci. Starsze dziecko zawiozła rano do przedszkola, a o najmłodszym zapomniała. Zaparkowała auto i poszła do pracy. Później pojechała do żłobka odebrać młodsze dziecko. Tam na miejscu dowiedziała się, że chłopiec nie był dzisiaj w placówce. Wtedy kobieta odkryła ciało dziecka. Jął relacjonują świadkowie, matka wpadła w histerię. Nie mogła zrozumieć, jak do tego doszło. Na miejsce od razu wezwano karetkę. Niestety pomimo reanimacji, dziecka nie udało się już uratować.

Udar cieplny

Udar cieplny to relacja organizmy na zbyt duże przegrzanie. Taka sytuacja ma miejsce wówczas, gdy ciało nie jest w stanie odprowadzić zgromadzonego ciepła. Jest on szczególnie niebezpieczny u małych dzieci i osób starszych. Warto zdawać sobie sprawę, że latem, gdy na zewnątrz panuje upał, to w samochodzie nagrzanym od słońca temperatura jest dwa razy większa. Nie trudno zatem o udar, który prowadzi do natychmiastowej śmierci.

Zarzuty dla matki

Z pewnością jest to tragiczne dla matki chłopca. Jak podaje prokurator Alicja Macugowska-Kuszka, rzecznik prasowe Prokuratury Okręgowa w Szczecinie kobieta usłyszała zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Zgodnie z art. 155 Kodeksu Karnego kobiecie może grozić kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Jak udało się ustalić, kobieta znajduje się obecnie w szpitalu.

Jednocześnie policja apeluje, żeby uważać na takie sytuacje. jeśli jest się świadkiem, że dziecko zostało zamknięte w samochodzie, należy natychmiast zawiadomić służby, a w sytuacjach, które tego wymagają można wybić szybę i wydostać dzieci.