Entuzjastyczne przyjęcie nowootwartego tunelu pod Świną i rosnąca liczba przestępstw drogowych

Entuzjastyczne przyjęcie nowootwartego tunelu pod Świną i rosnąca liczba przestępstw drogowych

Otwarty niedawno tunel pod Świną już od samego początku cieszy się dużym powodzeniem wśród kierowców. Do godziny 10:00 dzisiejszego dnia, zarejestrowano przejazd przez niego aż 43 847 pojazdów. To niezaprzeczalny dowód na to, że stałe połączenie między wyspami zostało przyjęte z ogromną satysfakcją.

Przepustowość tunelu, która po pierwszym weekendzie od otwarcia wzrosła dwukrotnie, jest nie tylko znaczącym sukcesem, ale także dowodem na efektywność i funkcjonalność nowej trasy. Nie da się ukryć, że liczba pojazdów korzystających z tunelu jest imponująca.

Jednak niestety, jak zauważył rzecznik prezydenta Świnoujścia, Jarosław Jaz, wraz ze wzrostem ruchu wzrosła również liczba wykroczeń popełnianych przez kierowców i nie tylko. Wykroczenia na drogach są rzeczą powszechną, jednak ten konkretny odcinek stał się miejscem szczególnie narażonym na naruszenia przepisów. Użytkownicy tunelu oprócz kierowców obejmują także pieszych, osoby na hulajnogach a nawet ciężarówki próbujące cofać.

Ciekawostką jest fakt, że bezpieczeństwo i prawidłowość ruchu w tunelu nadzoruje aż 143 kamery. Ich obraz jest analizowany, a wszelkie wykroczenia są raportowane do odpowiednich służb.

Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie podkreśla, że w przypadku stwierdzenia naruszenia przepisów drogowych na terenie tunelu, policja zastosuje postępowanie mandatowe. Dodatkowo warto pamiętać, że sąd może nałożyć karę grzywny do 30 000 złotych za popełnienie wykroczeń.