Nowe zasady parkowania w centrum miasta

Nowe zasady parkowania w centrum miasta

Już od 3 lipca zmienią się zasady parkowania na sześciu ulicach, które do tej pory były wyłączone ze Strefy Zamieszkania Stare Miasto. Na miejscu pojawią się kontrolerzy Strefy Płatnego Parkowania, parkomaty są już gotowe do działania, a odpowiednie oznakowanie zostało namalowane na jezdni.

Ulice objęte nowymi zasadami to Łaziebna, Mariacka oraz fragmenty ulic: Tkackiej (od Placu Żołnierza do Grodzkiej), Staromłyńskiej (od Placu Żołnierza do Końskiego Kieratu), Koński Kierat (od Mariackiej do Farnej) i Staromiejskiej (od Grodzkiej do Wyszyńskiego). Mimo że formalnie stają się one częścią Strefy Płatnego Parkowania już od 1 lipca, jednak ze względu na to, że ten dzień przypada na sobotę, płatne parkowanie zacznie obowiązywać dopiero od poniedziałku, 3 lipca, o godzinie ósmej rano.

Te ulice wcześniej należały do Strefy Zamieszkania Stare Miasto. W lutym jednak Wojewódzki Sąd Administracyjny orzekł nieważność uchwały Rady Miasta Szczecin, która pozbawiła te ulice statusu dróg gminnych. To wydarzenie miało miejsce 23 marca i oznaczało, że nie mogą one być częścią Strefy Zamieszkania Stare Miasto. Takie rozwiązanie skutkowało bezpłatnym parkowaniem i prowadziło do chaosu parkingowego – mieszkańcy skarżyli się na nadmierną ilość samochodów, brak wolnych miejsc postojowych oraz parkowanie w nieregulaminowych miejscach.