W budowie Obwodnica Zachodnia Szczecina – zapewnienie partii Prawo i Sprawiedliwość

W budowie Obwodnica Zachodnia Szczecina – zapewnienie partii Prawo i Sprawiedliwość

Na konferencji prasowej w poniedziałek, reprezentanci partii Prawo i Sprawiedliwość utrzymywali, że projekt budowy Zachodniej Obwodnicy Szczecina jest w pełni zabezpieczony. Łukasz Lendner, członek Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie, podkreślał, że kluczowym elementem tej infrastruktury drogowej będzie tunel o długości ponad pięciu kilometrów biegnący pod rzeką Odrą.

Zgodnie z wyjaśnieniami Lendnera, tunel będzie przebiegał na głębokości 50 metrów pod powierzchnią Odry. Jego początek znajdzie się wzdłuż ulicy Kuźnickiej od strony zachodniej, a koniec – przy wieży nawigacyjnej. Tunel będzie umiejscowiony blisko portu, a nawet częściowo przejdzie pod jego terenem na obszarze Polic – dodaje Lendner.

Leszek Dobrzyński, poseł na Sejm RP, uznaje tę inwestycję za najważniejszą spośród wszystkich obecnych projektów drogowych. Podkreśla znakomite połączenia z drogą krajową numer szesnaście oraz z Goleniowską Strefą Przemysłową. Dodając do tego impresjonujące perspektywy, które wywołują wizję przyszłości, Dobrzyński zapewnia, że Prawo i Sprawiedliwość dotrzyma słowa i Zachodnia Obwodnica Szczecina zostanie zrealizowana.

Prace nad tym projektem są już w toku – jak przypomina Artur Szałabawka, kolejny poseł partii Prawo i Sprawiedliwość.