Bluza z kapturem czy bez?

Bluza z kapturem czy bez?

Bluzy są jednymi z bardziej wygodnych elementów garderoby. Nie tylko występują w różnych fasonach i kolorach, ale również sprawdzają się idealnie w czasie trwania różnych pór roku. Na rynku znaleźć można różne modele bluz i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo ten element garderoby może być ciekawą składową stylizacji, zarówno codziennych, jak i tych typowo sportowych. Nie dziwi zatem fakt, że bluzy męskie są bardzo popularne wśród panów, a bywają nawet podbierane przez ich partnerki. Jaki krój bluzy wybrać by wyglądał dobrze – z kapturem czy bez? Z jakiego materiału uszyte mogą być bluzy męskie? Jak dopasować bluzę do okazji, ale również do temperatury panującej na zewnątrz?

Idealna bluza męska – jaki fason wybrać do sylwetki?

Na rynku znaleźć można naprawdę szeroki wybór męskich bluz. W swojej ofercie mają je zarówno sklepy sieciowe, małe butiki czy znani projektanci. Bluzy to prawdziwy fenomen męskiej garderoby. Przede wszystkim są one bardzo wygodne i uniwersalne gdy chodzi o dobór do sylwetki. Można znaleźć bluzy męskie, które będą odpowiednie dla wysokich, niskich, krępych czy szczupłych. Warto oczywiście dostosować fason do własnych preferencji. Bluzy taliowane lub ze ściągaczem u dołu będą doskonale wyglądać na mężczyznach szczupłych i wysokich. Panowie o szerokich barkach powinni wybierać modele bez kaptura, zaś ci o pociągłej twarzy będą dobrze wyglądać w bluzie z kapturem. 

Bluzy z różnych materiałów – w jakich sytuacjach się sprawdzą?

Ze względu na popularność tego rodzaju ubioru można znaleźć bluzy, które uszyte są z różnego rodzaju tkanin. Oczywiście prym wiedzie bawełna o gęstym splocie, jednak na rynku znaleźć można również bluz męskie z domieszkami wełny, poliestru czy wiskozy bambusowej. Lepiej zrezygnować z nawet najpiękniejszych elementów garderoby gdy w składzie mają poliester – nie będą one zapewniały obiegu wilgoci i dostępu powietrza. Bluzy z wełny sprawdzą się zimą oraz latem, kiedy doskonale chłodzą noszącego. 

Czy atrakcyjne bluzy męskie muszą pochodzić ze sklepów znanych marek? 

Męskie bluzy są produkowane zarówno przez małych, lokalnych producentów, jak i przez wielkie sieci handlowe czy znanych projektantów. Czasem jednak te zaproponowane przez lokalne szwalnie są nie tylko atrakcyjniejsze wizualnie, ale przede wszystkim dużo lepszej jakości. Nie warto kierować się wielkim logo umieszczonym na bluzie, a lepiej zwrócić uwagę na jej estetykę i wartość użytkową. Oczywiście jeśli bluza jest wykonana starannie i odpowiada naszym gustom, a pochodzi z sieciowego sklepu, warto dokonać jej zakupu. 

Dopasowanie bluzy do okazji – czym się kierować?

Bluzy męskie nie należą do najbardziej eleganckich części ubioru. Dotyczy to szczególnie tych, które posiadają kaptur. Bluzy ze stójką, w stonowanych kolorach mogą stanowić element stylizacji pół formalnej. Raczej jednak są on traktowane jako ubranie, które zakłada się po to by poczuć się wygodnie. Ważny jest również kolor bluz – te w ciemniejszych odcieniach będą odpowiednie do większej liczby okazji.