Nowość na szczecińskim dworcu – innowacyjne rozwiązanie po raz pierwszy w Polsce

Nowość na szczecińskim dworcu – innowacyjne rozwiązanie po raz pierwszy w Polsce

W Szczecinie powstanie po raz pierwszy w Polsce videomat Polregio. Będzie miał wszystkie funkcje klasycznych biletomatów. Oprócz tego będzie miał dodatkową funkcję, chodzi o połączenie wideo z konsultantem, który pomoże dokonać zakupu. Polregio wprowadza na rynek videomaty. Szczecin jest na liście 10 miejscowości, w których zostaną przetestowane.

Innowacyjne rozwiązanie

Samoobsługowe biletomaty to wyjątkowe uzupełnienie dla tradycyjnych kas biletowych. Wielkim plusem jest fakt, że kiedy okienko do kasy jest zajęte, zakup biletów umożliwia właśnie biletomat. Prawda jest taka, że jednak nie wszyscy podróżni czują się komfortowo korzystając z takich urządzeń. Niektórzy najprościej mówiąc, nie potrafią korzystać z takich miejsc. Czasem pojawiają się też wątpliwości przy zakupie biletów na bardziej skomplikowane połączenia. I tutaj właśnie wchodzi videomat z funkcją połączenia z konsultantem. Zdalny konsultant połączy się za pośrednictwem transmisji video. Do wszystkiego będzie potrzebny jeden przycisk. 

E-kasjer na szczecińskim dworcu

Funkcja e-kasjera będzie dostępna w godzinach od 6:00 do 22:00. To znacznie ułatwi kupowanie biletów. Z pewnością jest to zachęta do zakupu biletu dla osób, które do tej pory nie były przekonane do korzystania z usług tradycyjnego biletomatu. Na ten moment cały projekt jest pomysłem pilotażowym.  Jak wspomina Adam Pawlik, członek zarządu Polregio S.A. wkrótce udostępni 10 takich urządzeń. Urządzenia zainstalowane są na dworach w większych miastach, w tym również w Szczecinie. Jest to wspólny projekt firm Polregio, Netia i Avista. Takie biletomat z e-kasjerem powstanie również w Świnoujściu.