Basen Floating Arena w Szczecinie nadal nieczynny

Basen Floating Arena w Szczecinie nadal nieczynny

Basen Floating Arena w Szczecinie, który ucierpiał w wyniku niedawnej wichury, jeszcze przez jakiś czas pozostanie nieczynny. Uszkodzenia okazały się znacznie poważniejsze, niż początkowo zakładano, a ewaluacja szkód i późniejsza naprawa zniszczeń mogą potrwać nawet przez kilka miesięcy.

Poważne uszkodzenia elewacji i dachu

Obiekt Floating Arena działa od 2010 roku i póki co stanowi największy basen w całym Szczecinie. W dniu 2 grudnia miały miejsce silne porywy wiatru, które spowodowały uszkodzenia przeszkolonych elementów elewacji i blaszanych krawędzi dachu obiektu.

Instytucja MOSRiR, pod której kuratelą działa basen, zarządziła zamknięcie budynku, a także zamówiła ekspertyzę w celu wyceny szkód i opracowania planu naprawczego obiektu. Od tego czasu basen pozostaje całkowicie zamknięty dla odwiedzających. Sam budynek został nawet ogrodzony.

Dodatkowe opóźnienia

Niestety wypadek losowy spowodował opóźnienia w przeprowadzeniu całej procedury – rzeczoznawca odpowiedzialny za ewaluację nagle zachorował na Covid-19. To w konsekwencji wymagało złożenia nowego wniosku i zmiany eksperta, który wyda opinię dotyczącą zabezpieczeń i naprawy.

MOSRiR podkreślił, że ich priorytetem jest bezpieczeństwo osób korzystających z basenu i dopóki nie zostanie ono zagwarantowane, obiekt pozostanie nieczynny. Warto jednak wiedzieć, że część obiektu, tj. strefa odnowy biologicznej, hala sportowa i bokserska oraz siłownia działają, ponieważ są zlokalizowane w innej części kompleksu.