14 osób straciło prawo jazdy – podsumowanie weekendu na Szczecińskich drogach

14 osób straciło prawo jazdy – podsumowanie weekendu na Szczecińskich drogach

14 piratów drogowych straciło prawo jazdy na 3 miesiące. W weekend szczecińska drogówka nie próżnowała. Efektem pracy policjantów są bezpieczne drogi bez piratów łamiących przepisy i ryzykujących życiem swoim i innych uczestników ruchu.

Przekraczasz prędkość w terenie zabudowanym? Szczecińska policja czuwa!

Przepisy dotyczące ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym mają na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów oraz innych kierujących. Mimo nieustannych apeli policji o zachowanie rozwagi na drogach wielu kierowców wciąż rażąco nagina przepisy. Niewielkie przekroczenie prędkości zazwyczaj skutkuje pouczeniem lub mandatem, jednak przekroczenie prędkości o 50 km/h oznacza natychmiastowe zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie są bardzo czujni, jeśli chodzi o piratów drogowych. Jak wyglądał miniony weekend na drogach?

Weekend na szczecińskich drogach – 14 osób z zatrzymanym prawem jazdy

Szczecińska drogówka ze swoich zadań wywiązuje się perfekcyjnie. W miniony weekend policjanci zatrzymali aż 14 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h. Posypały się mandaty i punkty karne, jednak to nie wszystko. Piraci drogowi, którzy za nic mają przepisy kodeksu drogowego, utracili prawo jazdy na 3 miesiące. Dzięki działaniom policjantów poprawia się bezpieczeństwo na drogach, co skutkuje mniejszą ilością wypadów i kolizji.

14 kierujących z zatrzymaniem uprawnień do kierowania pojazdem to nie wszystko. Policjanci ze szczecińskiej drogówki w weekend nie próżnowali. Łącznie zatrzymano 200 kierowców, którzy przekroczyli prędkość, łamiąc tym samym przepisy. Działania policji mają na celu obniżenie liczby wypadków i kolizji na drogach. Funkcjonariusze z drogówki są czujni również jeśli chodzi o nietrzeźwych kierowców. Na szczęście w ubiegły weekend nie odnotowano osób kierujących pod wpływem alkoholu.