Zmiany w parkowaniu w centrum Szczecina

Zmiany w parkowaniu w centrum Szczecina

Uwaga, wchodzi ważna zmiana dla wszystkich kierowców w Szczecinie. Już w poniedziałek, 19 grudnia, wejdą w życie zmiany dla kierowców. Nie da się ukryć, że będą to korzystne zmiany. Chodzi o to, że w przypadku drobnych błędów przy wpisywaniu numerów rejestracyjnych będą wreszcie mogli składać reklamacje. A gdy kierowca pomyli strefę, zapłacą połowę opłaty dodatkowej zamiast pełnej kwoty. Pojawiły się też korzystniejsze zapisy dla osób niepełnosprawnych.

Radni zagłosowali

To radni zadecydowali, że przyjęte zostaną nowe zasady parkowania. Takie decyzję podjęli dokładnie 5 grudnia, wtedy też zostały one ogłoszone Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego. W życie wchodzą po 14 dniach, czyli dokładnie 19 grudnia.

Jakie dokładnie zmiany wchodzą w życie

Pierwsza zmiana dotyczy reklamacji dla kierowców. Chodzi o wezwania do opłaty dodatkowej, bo źle wpisali numer rejestracji. Po wprowadzeniu nowych zmian okazuje się, że jeżeli błąd dotyczy tylko przestawienia znaków, wpisania jednego dodatkowego znaku lub pominięcia jednego znaku, a także pomylenia cyfry 0 z literą O, to od przyszłego poniedziałku można ubiegać się o anulowanie nałożonej opłaty. Druga zamiana dotyczy pomylenia stref parkowania. Jeśli kierowca wykupi zły bilet, teraz zapłaci połowę regulaminowej opłaty dodatkowej. W przypadku PPN i SZSM – 100 zł, zamiast 200 zł, a w przypadku SPP – 50 zł, zamiast 100 zł. Ułatwienie będzie również dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Wraz ze zmianą przepisów będzie oni mogli parkować na Płatnych Parkingach Niestrzeżonych oraz w Strefie Zamieszkania Stare Miasto również na podstawie opłaty zryczałtowanej bądź stawki zerowej wniesionej za postój w SPP. Ostatnia zmiana dotyczy Strefy Zamieszkania Stare Miasto. Od 19 grudnia nie trzeba już będzie umieszczać biletu parkingowego za przednią szybą samochodu.