Zmiana na plus dla mieszkańców północnej części Szczecina: plany modernizacji dróg

Zmiana na plus dla mieszkańców północnej części Szczecina: plany modernizacji dróg

Mieszkańcy północnych dzielnic Szczecina mogą w końcu cieszyć się z długo oczekiwanych remontów dróg. Przedmiotem tych renowacji są ulice Kredowa, Ostoi-Zagórskiego, Urlopową oraz nowy fragment ulicy Czesława Miłosza. Realizacja tych planów została umożliwiona dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Aktualnie, ulica Kredowa prezentuje się jako wąska i zatłoczona arteria, pozbawiona chodników. Jej użytkownicy muszą codziennie poradzić sobie z rosnącą ilością samochodów wybierających ten właśnie trakt.

Natężenie ruchu samochodowego ciągle wzrasta, co jest wynikiem dynamicznego przyrostu nowych domów i mieszkań w tej okolicy. Ulice te od lat oczekują na swoją kolej do odnowienia. Aktualnie pełne są nierówności i dziur, które stanowią prawdziwe utrudnienie dla kierowców. W odpowiedzi na te potrzeby, miasto Szczecin zawarło umowę z firmą budowlaną, która w ciągu najbliższego półtora roku zajmie się przebudową ulic Kredowej, Urlopowej i Ostoi-Zagórskiego. Dodatkowo, zostanie również przedłużony odcinek ulicy Czesława Miłosza.