Zdrowy rozwój dzieci w centrum uwagi rodziców i opiekunów

Zdrowy rozwój dzieci w centrum uwagi rodziców i opiekunów

W najbliższą sobotę, tj. 21 października, o godzinie 13:00, planowane jest wydarzenie o dużej wartości edukacyjnej skierowane do rodziców oraz innych osób odpowiedzialnych za opiekę nad dziećmi. Spotkanie pod hasłem „Zdrowe dziecko – zdrowa mama” ma na celu przekazanie istotnych informacji dotyczących zdrowia maluchów oraz profilaktyki potencjalnych chorób wieku dziecięcego. Wydarzenie jest dostępne dla każdej osoby zainteresowanej tematem, a udział w nim nie wiąże się z żadnymi kosztami.

Sobotnie spotkanie stanie się okazją do poszerzenia swojej wiedzy na temat zdrowego rozwoju dziecka oraz praktycznych porad, jak troszczyć się o jego zdrowie i dobre samopoczucie. W ramach wydarzenia, będziemy mieli zaszczyt gościć dwie ekspertki w dziedzinie zdrowia dziecięcego:

Pierwsza prelekcja, która nosi tytuł „Jak zaprogramować zdrowie dziecka?”, zostanie poprowadzona przez dr hab. n. med. Beatę Łoniewską. Jest to wybitny pediatra i neonatolog, który pełni funkcje kierownika Kliniki Patologii Noworodka w Szpitalu Klinicznym Nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Dr Łoniewska to osoba, której praktyka kliniczna oraz badania naukowe skoncentrowane są na problematyce mikrobioty jelitowej u noworodków i wcześniaków. Jest również założycielką Banku Mleka Kobiecego, który pomaga wcześniakom z całego województwa. Dr Łoniewska jest aktywną propagatorką wiedzy na temat zdrowia dzieci i organizuje obchody Światowego Dnia Wcześniaka.

Drugi wykład pod tytułem „Probiotyki dla dzieci – pytania do farmaceuty” poprowadzi dr n. farm. Natasza Staniak. Jest to neuropsychofarmakolog oraz wykładowca specjalizujący się w zagadnieniach zdrowia psychicznego i wykorzystaniu probiotyków w terapii.