Zbliżające się koncerty w Filharmonii w Szczecinie

Zbliżające się koncerty w Filharmonii w Szczecinie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie wraz z Operą na Zamku w Szczecinie zapraszają do skorzystania z bogatego programu wydarzeń i atrakcji, który przygotowały na najbliższe dni. Oto harmonogram najciekawszych imprez, a wśród nich znalazła się m. in. Kasia Kowalska MTV Unplugged, Requiem Mozarta charytatywnie i koncert 10 tenorów.

 

Mozart charytatywnie w Kościele Garnizonowym

Opera na Zamku w Szczecinie przygotowała na ten weekend specjalny koncert charytatywny. Na scenie w słusznej sprawie wystąpi Małgorzata Godlewska, Wictoria Watutina, Pawel Tolstoy i Rafał Pawnuk, a wspierać ich będzie chór i orkiestra.

Specjalny koncert charytatywny dla Ukrainy odbędzie się już w najbliższą sobotę, 19 marca. Start występu to godzina 19:30. Lokalizacją wydarzenia będzie Kościół Garnizonowy pw. św. Wojciecha, który można znaleźć na placu Zwycięstwa 1 w Szczecinie.

Tego wieczoru soliści wraz z zespołem zaprezentują słuchaczom poruszający, monumentalny utwór „Requiem d-moll” KV 626 Wolfganga Amadeusza Mozarta. Kompozytor stworzył ten utwór na krótko przed swoją śmiercią, na zamówienie anonimowego zleceniodawcy. Mozart długo zwlekał ze stworzeniem tego dzieła, aż w końcu nie zdążył go ukończyć.

„Requiem d-moll” KV 626 to jeden z najbardziej znanych, wokalno-instrumentalnych utworów sakralnych Mozarta, który idealnie wybrzmiewa w kościelnej scenerii.

Zamiast kupowania tradycyjnego biletu, przed wejściem na wydarzenie będzie można wrzucić do puszki Caritasu dowolnej wysokości wpłatę w formie cegiełki. Zebrane w ten sposób fundusze zostaną przekazane na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

 

Popowe i rockowe klasyki w aranżacji 10 tenorów

Grupa 10 utalentowanych tenorów, pochodzących z Polski, Ukrainy i Gruzji – ponownie zawita do Szczecina. Muzycy wystąpią na scenie szczecińskiej Filharmonii już w niedzielę, 20 marca o godzinie 16:00.

Jak zwykle podczas swoich występów, także i tym razem muzycy zaprezentują wszystkim gościom niezwykle różnorodny, bogaty repertuar. Tego wieczoru będzie można posłuchać arii operowych, rockowych ballad, popowych hitów czy utworów z musicali w ich autorskiej aranżacji. Ze sceny wybrzmiewać będzie m. in. „Deszczowa piosenka”, „La vie en rose” czy „We are the champions”. Bilety na koncert dostępne są w cenie od 150 zł.

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie zlokalizowana jest na ul. Małopolskiej 48.

 

Nostalgiczne piosenki o czworonogach

Filharmonia w Szczecinie szykuje również program muzyczny dedykowany dla najmłodszych i ich rodziców, ale także dla nostalgicznych posiadaczy czworonogów. W najbliższą niedzielę, 20 marca o godzinie 17:00 odbędzie się tam jedyny w swoim rodzaju koncert – występ w całości poświęcony zostanie utworom muzycznym opowiadającym o psach. Ze sceny rozbrzmiewać będą takie znane i ponadczasowe piosenki, jak „Puszek okruszek”, „Pieski małe dwa” czy „Łapy, łapy, cztery łapy”.

Warto dodać, że występ będzie transmitowany na żywo online i tylko w takiej formie będzie można go zobaczyć. Livestream dostępny będzie na kanale YouTube Filharmonii w Szczecinie oraz na profilu instytucji na Facebooku.

Udział będzie całkowicie bezpłatny. Do oglądania koncertu i wspólnej zabawy zapraszane są całe rodziny z dziećmi w wieku od 6 lat w górę.

 

Kasia Kowalska akustycznie i jubileuszowo

Niedługo na scenie szczecińskiej Filharmonii zagra również Kasia Kowalska. Artystka i ikona lat ‘90 w Polsce zaprezentuje swój ponadczasowy repertuar w formule MTV Unplugged, a więc całkowicie akustycznie. Koncert dodatkowo będzie jubileuszowy – stanowić będzie obchody okrągłej rocznicy występów wokalistki na scenie oraz podsumuje ćwierćwiecze jej kariery artystycznej. W programie na ten wieczór znajdą się największe przeboje Kasi Kowalskiej – artystka powróci do swoich muzycznych korzeni, ale zaprezentuje je w nowej, akustycznej aranżacji.

Koncert odbędzie się w poniedziałek, 21 marca o godzinie 19:00 na scenie Filharmonii w Szczecinie. Bilety dostępne są w cenie od 80 zł.

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie zlokalizowana jest na ul. Małopolskiej 48.