Zbigniew Bogucki, były wojewoda i poseł PiS, ogłoszony kandydatem na prezydenta Szczecina

Zbigniew Bogucki, były wojewoda i poseł PiS, ogłoszony kandydatem na prezydenta Szczecina

Podczas sobotniej konferencji prasowej, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości oraz europoseł Joachim Brudziński, zaprezentował osobę, która powalczy o fotel prezydenta Szczecina. Jest to Zbigniew Bogucki, poseł PiS i były wojewoda. Przemawiając do zgromadzonych na konferencji, Brudziński podkreślał, że przez ostatnie osiem lat ich działalność na rzecz Szczecina nie była ograniczona barwami partyjnymi.

Działania partii, jak zaznaczał Brudziński, były wielokrotnie dowodem na to, że Szczecin jest dla nich miastem ważnym i niezależnym od politycznej przynależności. Wskazał również na postać Zbigniewa Boguckiego jako przykład osoby, dla której otwartość na współpracę i porozumienie są kluczowe. Takie podejście ma zgodnie z jego słowami dowodzić, że partia Prawo i Sprawiedliwość jest otwarta na dialog i zdolna do budowania relacji ponad podziałami politycznymi.

W swoim wystąpieniu Zbigniew Bogucki skierował uwagę na kwestię kobiet w Szczecinie. Zauważył, że niezależnie od pewnych pozorów, realne działania na rzecz kobiet są niewystarczające. Według niego, kobiety są często prezentowane jedynie jako element dekoracyjny, a nie docenia się ich prawdziwej roli i potrzeb. Bogucki zaznaczył, że wielu rzeczy brakuje dla kobiet mieszkających w Szczecinie.