Zawodnicy Bushikanu Szczecin triumfują na IX Mistrzostwach Polski w Karate UKF

Podczas IX Mistrzostw Polski w Karate UKF, które odbyły się w ostatnią sobotę w Kleczewie, zawodnicy z klubu Bushikan w Szczecinie pod wodzą trenera Pawła Bombolewskiego odnieśli znaczące zwycięstwo. Zdobyli imponującą liczbę medali – 18 złotych, jeden srebrny i sześć brązowych – co zaowocowało zdobyciem tytułu Najlepszego Klubu w Polsce po raz siódmy z rzędu. W Mistrzostwach brało udział blisko 300 zawodników reprezentujących 12 klubów.

Patrycja Staszek z klubu Bushikan Szczecin osiągnęła wspaniałe rezultaty w Kleczewie, wygrywając wszystkie pięć konkurencji, w których startowała. Jej osiągnięcie to dowód na ogromne zaangażowanie i ciężką pracę.

Maciej Waryński, inny zawodnik z tego samego klubu, kontynuował swoją serię zwycięstw w konkurencji kumite na polskich mistrzostwach. Nie został pokonany od początku swojej kariery, utrzymując serię nieprzerwanych zwycięstw przez długie trzynaście lat, rozpoczętą na Mistrzostwach Polski w 2011 roku.

Konkurencja kumite z udziałem Jagody Urbańskiej i Michaliny Żuk przyciągnęła dużo uwagi ze względu na silną konkurencję. Jagoda zdobyła złoty medal podczas swojego debiutu w tej kategorii wiekowej na Mistrzostwach Polski, natomiast Michalina Żuk okazała się trzecią najlepszą zawodniczką, zdobywając brązowy medal.