Kolizja brytyjskich pojazdów wojskowych w Szczecinie: trzy ciężarówki uszkodzone

Kolizja brytyjskich pojazdów wojskowych w Szczecinie: trzy ciężarówki uszkodzone

Do groźnego incydentu doszło w Szczecinie, kiedy to brytyjska kolumna wojskowa zmierzała w stronę Stargardu – taką informację podaje portal Onet. W wyniku zderzenia pojazdów uległy uszkodzeniu trzy samochody typu ciężarowego. Zgodnie z tym, co podały odpowiednie służby, w jednym z ruchomych sprzętów wojskowych znaleziono osobę zakleszczoną.

Ratownictwo i interwencja na miejscu stało się zadaniem czterech ekip straży pożarnej – mówi o tym Tomasz Kubiak, oficjalny reprezentant zachodniopomorskiej straży pożarnej.

Powstałe utrudnienia na drodze sprawiły, że w okolicy miejsca zdarzenia szybko ukształtowały się korki. Problemem jest także zablokowanie dwóch pasów ruchu. Czas trwania akcji nadal przedłuża się. Do zdarzenia doszło przed Płonią, będącą częścią Szczecina, na Szosie Stargardzkiej, po godzinie 17.

Informacje portalu Interia mówią, że dwóch żołnierzy odniosło obrażenia. Ten, który był zakleszczony w pojeździe, został już bezpiecznie wydobyty i przekazany pod opiekę ratowników. Na miejscu incydentu, oprócz czterech zastępów straży pożarnej oraz pogotowia ratunkowego, stawili się także przedstawiciele żandarmerii wojskowej.