Zakończona modernizacja Nabrzeża Chorzowskiego w szczecińskim porcie morskim

Zakończona modernizacja Nabrzeża Chorzowskiego w szczecińskim porcie morskim

Zwycięskie zakończenie procesu przebudowy szczecińskiego Nabrzeża Chorzowskiego, integralnej części miejscowego portu morskiego, zostało oficjalnie ogłoszone. Jest to pierwsze nabrzeże, które po modernizacji ma techniczną głębokość 12,5 metrów, a co za tym idzie, potrafi obsłużyć jednostki morskie o zanurzeniu do 11 metrów. Dzięki odnowieniu tej części portu, możliwe jest pełne wykorzystanie możliwości, które niesie ze sobą pogłębienie toru wodnego do Świnoujścia, przeprowadzone w ostatnich latach.

Informację o zakończeniu prac modernizacyjnych na Nabrzeżu Chorzowskim przekazał Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście 17 maja. Po zakończonym remoncie, to nabrzeże staje się pierwszym miejscem w szczecińskim porcie morskim zdolnym do obsługi statków o zanurzeniu sięgającym 11 metrów. Takie jednostki to obecnie największe możliwe do przyjęcia przez port w Szczecinie, z uwagi na maksymalną głębokość techniczną toru wodnego do Świnoujścia wynoszącą 12,5 metrów.

Dodatkowo, nowo wyremontowane nabrzeże ma długość przekraczającą 295 metrów i głębokość techniczną 12,5 metra. Maksymalny nacisk na oś, jaki może przyjąć nabrzeże, wynosi 40 kN na metr kwadratowy. Zdecydowano, że odnowione nabrzeże będzie głównie służyło do obsługi przeładunków masowych.