Poranny wypadek na drodze S3 pod Szczecinem: dwie ofiary śmiertelne i jedna osoba ciężko ranna

Poranny wypadek na drodze S3 pod Szczecinem: dwie ofiary śmiertelne i jedna osoba ciężko ranna

Na drodze S3, w rejonie Chlebowo pomiędzy węzłami Gryfino i Klucz, niedaleko Szczecina, doszło do tragicznego wypadku. Jego skutki to dwie osoby nie żyjące i jedna poważnie ranna. W kolizji uczestniczyła ciężarówka oraz dwie maszyny autobusowe.

Natalia Dorochowicz, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, informuje, że do szpitala trafili obaj kierujący autobusami. Na miejscu zdarzenia było czterech poszkodowanych. Kierowca ciągnika siodłowego, który miał 40 lat, niestety zmarł jeszcze przed przybyciem zespołu ratownictwa medycznego. Pozostali dwaj poszkodowani to operatorzy autobusów, mężczyźni w wieku 50 i 52 lata. Po odniesieniu poważnych urazów, głównie głowy i kończyn dolnych, zostali oni przetransportowani na pokłady śmigłowców Lotniczego Pogotowania Ratunkowego po udzieleniu im pilnej pomocy medycznej.

Informacja o śmierci jednego z rannych kierowców autobusów pojawiła się około południa. Pomimo wysiłków medyków, nie udało się go ocalić.

Tomasz Kubiak, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, ogłosił na antenie programu Wiadomości o 8, że droga była zablokowana w obu kierunkach. Zderzenie miało miejsce między ciężarówką a autobusem serwisowym, który stał z tyłu za innym autobusem, który uległ awarii. W autobusach byli tylko kierowcy. Niestety, operator samochodu ciężarowego zginął na miejscu. Autobus stanął w płomieniach w wyniku kolizji. Cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej pracowały na miejscu.