Zakończenie budowy pierwszego podziemnego parkingu w Szczecinie

Zakończenie budowy pierwszego podziemnego parkingu w Szczecinie

Podziemne miejsce na samochody, które ma pomóc w rozwiązaniu problemu braku miejsc parkingowych w Szczecinie, jest już na ukończeniu. Ta dwupoziomowa struktura powstaje na terenie Kwartału 36 i oferować będzie przestrzeń dla 260 pojazdów. W planach miasta jest już uruchomienie kolejnej takiej inwestycji przy ulicy Staromłyńskiej jeszcze w tym roku.

Mieszkańcy Szczecina coraz częściej borykają się z problemem znalezienia miejsca parkingowego. To nie tylko kwestia zmarnowanego czasu, ale również utraty cierpliwości. Dlatego miejskie władze zdecydowały się podjąć działania mające na celu zmniejszenie tego problemu. Pierwszym etapem jest już prawie gotowy parking podziemny, umiejscowiony między ulicami Bohaterów Getta Warszawskiego i Małkowskiego. Inwestycja obejmuje dwie kondygnacje podziemne, które razem pomieszczą 260 samochodów.

Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa, zapewnia, że obiekt będzie monitorowany i dozorowany. Pasażerowie będą mogli skorzystać z kilku wind umożliwiających wyjście z parkingu. Wjazd do obiektu planowany jest od strony ulicy Małkowskiego. Klek jest przekonany, że ten nowy parking stanie się znaczącym dodatkiem do obecnej sytuacji jeśli chodzi o parkowanie w Szczecinie.