Wielbicieli dwóch kółek czeka wyjątkowy weekend: Polsko-Niemieckie Dni Turystyki Rowerowej

Wielbicieli dwóch kółek czeka wyjątkowy weekend: Polsko-Niemieckie Dni Turystyki Rowerowej

Wszyscy miłośnicy rowerów powinni oznaczyć w swoim kalendarzu weekend 16-17 lutego. W tych dniach, w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, odbędzie się wydarzenie zatytułowane Polsko-Niemieckie Dni Turystyki Rowerowej.

Program rozpoczyna „Rowerowy zawrót głowy” – serią spotkań z Przemkiem Lewandowskim i innymi podróżnikami. W piątek, w sali dawnego kina „Delfin”, wszyscy chętni będą mieć szansę wysłuchać relacji z rowerowych ekspedycji po tak odległych miejscach jak Bośnia i Hercegowina, Stany Zjednoczone czy Mongolia. Następnie, w sobotę o godzinie 10, także w sali kina „Delfin”, nastąpi oficjalne otwarcie I Polsko-Niemieckich Dni Turystyki Rowerowej.

Cały dzień, aż do godziny 18, przepełniony będzie debatami. Na Małej scenie, umiejscowionej w sali konferencyjnej przy atrium, uczestnicy będą mogli zdobyć informacje jak bezpiecznie podróżować rowerem z dzieckiem lub psem, a także zapoznać się z pięknymi trasami rowerowymi po obu stronach granicy polsko-niemieckiej. Zostaną też przeprowadzone pokazy i testy sprzętów rowerowych, a także darmowy warsztat, podczas którego można będzie poddać swój rower przeglądowi lub niewielkim naprawom – informuje Tomasz Tokarzewski z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

W 2024 roku Pomorze Zachodnie stawia na rowery, a Polsko-Niemieckie Dni Turystyki Rowerowej to tylko początek imprez planowanych na nadchodzące miesiące. Całość rozpocznie Śniadanie rowerowe w centrum Szczecina.