Zachęta do dzielenia się żywnością ze świątecznego stołu z osobami w potrzebie

Zachęta do dzielenia się żywnością ze świątecznego stołu z osobami w potrzebie

Wszystkich, którzy nie chcą marnować jedzenia, zachęcamy do dzielenia się resztkami z posiłków świątecznych z ludźmi, którzy tego potrzebują. Łatwo to zrobić dzięki specjalnym szafkom i Jadłodzielni, które są rozmieszczone w różnych częściach miasta. Dla osób, które borykają się z ubóstwem lub problemem bezdomności, taka pomoc jest niesamowicie istotna.

Jadłodzielnia oferuje dostęp do 10 szafek przez całą dobę. Warto jednak pamiętać o pewnych ograniczeniach – nie wolno zostawiać w nich surowego mięsa, surowych jaj ani alkoholu. „To naprawdę piękna inicjatywa, która pozwala pomagać innym. Jeśli mamy jakieś jedzenie, które nam zostało, ktoś, kto jest głodny, może skorzystać z tej oferty. To naprawdę piękny gest,” mówi jedna ze szczecinianek.

„Na podstawie mojej siedmioletniej obserwacji działalności w Szczecinie, mogę stwierdzić, że rzadko zdarza się sytuacja, kiedy jakiś produkt pozostaje w szafce dłużej niż kilka godzin. Potrzebujących jest tak wielu, że wszystko, co trafia do szafek, szybko znajduje odbiorców. To jest powód do radości dla nas. Puste szafki pokazują, że ludzie są chętni do dzielenia się tym, co mają,” podkreśla Elżbieta Abramowicz, prezes Stowarzyszenia Jadłodzielnia Szczecin.