Zabytkowy przystanek Szczecin Pogodno jest modernizowany pod kierownictwem firmy Trakcja

Zabytkowy przystanek Szczecin Pogodno jest modernizowany pod kierownictwem firmy Trakcja

Zainicjowano prace przy zrealizowaniu projektu podnoszenia zabytkowego przystanku Szczecin Pogodno, którego wiatę zaprojektowano w latach 70. przez Danutę Rusiecką i Henryka Kowalczyka. Stanowi ona cenne dzieło polskiego modernizmu, które powinno zostać zachowane. Jednakże wymaga ona podwyższenia, aby dostosować się do wymogów nowoczesnej kolei metropolitalnej, która ma na celu zapewnienie pasażerom komfortu i łatwości przejścia między pociągiem a wagonem.

Firma Trakcja, będąca głównym wykonawcą prac, zajmuje się podnoszeniem betonowych elementów zabytkowej wiaty na tymczasowych legarach, co pozwala dopasować konstrukcję do standardów wysokości. Wiatę umiejscowioną na nowych słupach czeka również proces renowacji.

Modernizacja wiaty i wzniesienie peronu to tylko część zmian wprowadzanych na przystanku SKM Szczecin Pogodno. Władze Szczecina już zrealizowały nowe dojście (wraz z poszerzeniem kap chodnikowych wiaduktu), a także park dla rowerów Park@Bike. W części prac przeprowadzanych przez PKP PLK zainstalowana zostanie również winda i kładka, co umożliwi łatwe przejście do stadionu przy ul. Twardowskiego.

Projekt rozbudowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, prowadzony przez Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, otrzymuje wsparcie z funduszy unijnych.