X Mistrzostwa Polski Oldbojów im. Tomasza Wiejachy: Srebrny laur dla Pogoni Szczecin na sztucznym boisku Zagłębia Sosnowiec

X Mistrzostwa Polski Oldbojów im. Tomasza Wiejachy: Srebrny laur dla Pogoni Szczecin na sztucznym boisku Zagłębia Sosnowiec

Na terenie sztucznego boiska, które należy do klubu Zagłębie Sosnowiec, odbyło się dziesiąte edycje zawodów sportowych o nazwie Mistrzostwa Polski Oldbojów im. Tomasza Wiejachy. Zawody dotyczyły piłki nożnej w formacie 6-osobowym. W tych prestiżowych rozgrywkach Pogoń Szczecin okazała się być drugą najlepszą drużyną i zdobyła srebrny medal.

Rozgrywki cieszyły się dużym zainteresowaniem, skoro przyciągnęły ponad 20 zespołów. Najpierw rywalizowały one między sobą w ramach meczów grupowych. Po skończeniu tej fazy rozpoczęły się mecze na zasadzie pucharu. Zeszłoroczni zwycięzcy, czyli ekipa Zagłębia Sosnowiec, odpadli już podczas pierwszych starć eliminacyjnych tej drugiej fazy. Na polu walki pojawiła się również drużyna Pogoni Szczecin, która nie była obecna na poprzednich zawodach rok temu. Tym razem drużynie tej niewiele brakowało do zwycięstwa. Jednak to Westovia Tarnów okazała się być najsilniejsza – pokonała Pogoń Szczecin w finale 4:2. Natomiast w meczu o trzecie miejsce Olimp Team Kamienica wygrał 1:0 przeciwko Polonii Warszawa.

Podczas fazy grupowej futboliści Pogoni Szczecin zakończyli swój pojedynek z Polonią Przemyśl remisem 1:1, a jedyną bramkę zdobył Adam Celeban. Mimo tego, ekipa z Szczecina wygrała wszystkie pozostałe mecze w tej fazie turnieju. Pokonali Gardnemet Krasnystaw 2:0 dzięki dwóm celnym strzałom Adama Celebana. Następnie zwyciężyli nad Kolbuszowianką 2:1 po golach Bartosza Ławy i Tomasza Mendaka. A w meczu z Clepardią Kraków triumfowali aż 8:3, a bramki zdobyli Bartosz Ława (2), Rafał Andruszko (2), Dawid Trzeźwiński, Adam Celeban, Radosław Kozieł i Jarosław Norsesowicz.