Wyjątkowy bieg charytatywny dla spełniania dziecięcych marzeń – 10. edycja 25-godzinnego biegu w Lasku Arkońskim

Wyjątkowy bieg charytatywny dla spełniania dziecięcych marzeń – 10. edycja 25-godzinnego biegu w Lasku Arkońskim

W Lasku Arkońskim, znanym terenie rekreacyjnym Szczecina, gromadzi się prawie 300 entuzjastów biegania, którzy łączą siły w niezwykłym celu – pomocy w spełnianiu marzeń. Trwa tam bowiem dziesiąta edycja unikalnego wydarzenia sportowego – 25-godzinnego biegu. Całkowity dochód z tej imprezy zostanie w całości przekazany na wspieranie działalności Fundacji Mam Marzenie, której zadaniem jest niesienie pomocy młodym pacjentom walczącym ze straszliwymi chorobami.

Udział w biegu to dla wielu uczestników wyjątkowe doświadczenie i okazja do pokonania własnych ograniczeń. – Planuję przebiec dystans 100 kilometrów – zapowiada jeden z nich. Każdy uczestnik ma możliwość pokonania dowolnej odległości według własnych możliwości i upodobań.

– Zdecydowałam się na udział w biegu, aby pomóc chorym dzieciom. Nie jestem przyzwyczajona do długich dystansów, najczęściej biegnę od pięciu do dziesięciu kilometrów. Postaram się osiągnąć dziesięciokilometrowy dystans, ale jeśli uda mi się pokonać więcej, będę tym bardziej zadowolona – mówi jedna z biegaczek. Każdy przebiegnięty kilometr przekłada się na konkretne środki finansowe dla Fundacji. Im większy dystans, tym większa ilość zgromadzonych funduszy i więcej spełnionych marzeń siedmiu dzieci i młodzieży cierpiących na poważne choroby, w tym na nowotwory, które są pod opieką Fundacji.

Głównym celem dziesiątej edycji biegu jest zebranie odpowiednich środków na realizację marzenia życia jednej z podopiecznych Fundacji Mam Marzenie – 19-letniej Marleny, która marzy o podróży na Zakyntos. „Marlena to niezwykle ambitna, sympatyczna i otwarta dziewczyna. Mamy nadzieję, że spełnienie jej marzenia o podróży pomoże jej również w walce o najważniejsze marzenie – zdrowie” – mówi Karolina Górska, reprezentantka fundacji.