Mężczyzna, który pod wpływem alkoholu jeździł hulajnogą na A6, został ukarany dwoma mandatami na łączną sumę 5 tys. zł

Mężczyzna, który pod wpływem alkoholu jeździł hulajnogą na A6, został ukarany dwoma mandatami na łączną sumę 5 tys. zł

Informacje przekazane przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie dotyczyły nietrzeźwego mężczyzny, który nieprawidłowo poruszał się hulajnogą po autostradzie A6. Za swoje działania został obciążony dwoma mandatami, które łącznie wynoszą 5 tys. zł. Test alkomatem wykazał u niego obecność ponad dwóch promili alkoholu we krwi.

Mężczyzna, będący pod wpływem alkoholu, jechał hulajnogą pod prąd na autostradzie A6, na odcinku pomiędzy węzłami Szczecin Dąbie-Rzęśnica. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli w momencie, kiedy przemieszczał się między pojazdami stojącymi w korku.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, młodszy aspirant Paweł Pankau, potwierdził, że naruszający prawo mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. zł za prowadzenie hulajnogi w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo, otrzymał on drugi mandat, również na kwotę 2,5 tys. zł, za stworzenie niebezpieczeństwa na drodze.

Alkomat wykazał obecność ponad dwóch promili alkoholu w organizmie mężczyzny.

Przed tym incydentem na autostradzie A6, blisko węzła Szczecin Dąbie i prowadzącej do Świnoujścia, miała miejsce kolizja dwóch samochodów. Spowodowało to zator o długości sześciu kilometrów.