Wyjątkowa wystawa Muzeum Narodowego w Szczecinie

Wyjątkowa wystawa Muzeum Narodowego w Szczecinie

Podczas modernizacji toru wodnego Świnujście – Sczecin wydobyto wiele cennych zabytków. W Muzeum Narodowym ruszyła wielka wystawa z tymi cennymi artefaktami. Część z nich zagości w Szczecinie po raz pierwszy.

Co będziemy mogli podziwiać na wystawie?

Wystawa będzie się składać z 25 plansz dokumentujących znaleziska wydobyte podczas remontu torowiska. Ukazane zostaną także cenne eksponaty. Z pewnością dla miłośników historii i Militari będzie gwiazdowy silnik lotniczy należący niegdyś do samolotu bombowego Boeing B-17 Flying Fortress z okresu II Wojny Światowej. Załoga samolotu leciała w kierunku fabryki benzyny syntetycznej w Policach, jednak nigdy tam nie dotarła. 7 października 1944 roku zestrzelono samolot.

Motyw Odry na wystawie

Zabytki wydobyte zostały z Odry, w związku z czym muzeum postanowiło także ją uhonorować podczas swojej wystawy. Do 21 listopada będziemy mogli zobaczyć prezentację ukazująca piękno rzeki. Prezentacji będzie towarzyszyć „Dźwiękowy szlak Odry”, czyli specjalna płyta Michała Zygmunta, który postanowił stworzyć dźwiękową mapę odry. W tym celu użył profesjonalnych mikrofonów oraz hydrofonów. Każdy odwiedzający otrzyma płytę w prezencie, na której usłyszy nie tylko dźwięki płynącej rzeki, ale także idealnie skomponowane współżycie człowieka z naturą.