WOŚP 2022 w Szczecinie. Większa liczba sztabów, licytacje gadżetów z Pogoni i koncerty na Łasztowni

WOŚP 2022 w Szczecinie. Większa liczba sztabów, licytacje gadżetów z Pogoni i koncerty na Łasztowni

Już 30 stycznia rusza jubileuszowy, bo 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Przejrzyj na oczy!”. Do zbiórki na pomoc dzieciom ze schorzeniami oczu przyłożą się również szczecinianie.

Nowe cele, więcej sztabów

W tym roku Orkiestra zbierać będzie pieniądze na diagnostykę i leczenie wzroku u dzieci oraz wsparcie oddziałów okulistyki dziecięcej. Z zebranych funduszy zakupiony zostanie również angiograf dwupłaszczyznowy – urządzenie niezbędne w leczeniu siatkówczaka, nowotworu złośliwego gałki ocznej.

W zeszłym roku ośmiu sztabom WOŚP w Szczecinie udało się zebrać kwotę opiewającą na ponad 934.000 zł. W tym roku szykuje się jeszcze więcej sztabów – ich liczba wzrośnie do 9, co może przełożyć się również na wyższą sumę zebranych funduszy.

Jak zwykle podczas finału WOŚP pieniądze będzie można przekazywać w formie datków wrzucanych do puszek, będzie można je wpłacać do eSkarbonki lub przelewać za pośrednictwa terminala, a także wspierać poprzez licytacje przedmiotów na portalu aukcyjnym Allegro.pl.

9 sztabów w Szczecinie

Sztaby w Szczecinie prezentują się następująco:

Hufiec Szczecin ZHP

Sztab nr 5091 Zespół Szkół Talent-Promocja-Postęp

Make It Funky Production

Sztab nr 4678 Centrum Mistrzostwa Sportowego

Sztab nr 2005 TKKF „ORKAN””

Sztab nr 5039 Centrum Kształcenia Sportowego

Sztab nr 5039 Hufiec Szczecin-Pogodno ZHP

Sztab nr 6458 Kawiarnio-księgarnia Między wierszami

Sztab nr 4802 Szkoła Podstawowa TAK

Atrakcje w Szczecinie

Na czas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowany zostanie bogaty program atrakcji. Większość wydarzeń transmitowana będzie online, ale jest szansa, że niektóre odbędą się na żywo z udziałem niewielkiej publiczności – wszystko zależy od bieżącej sytuacji.

W programie imprez dla Szczecina znalazły się liczne koncerty. Ich lokalizacją będzie Stara Rzeźnia na Łasztowni. Tam też odbędą się różnego typu licytacje charytatywne.

Również na portalu aukcyjnym Allegro.pl będzie można spodziewać się wielu ciekawych atrakcji dla szczecinian. Do sprzedaży trafią m. in. koszulki i piłki z autografami piłkarzy Pogoni Szczecin.