Wizyta Komendanta Komisariatu Policji Szczecin nad Odrą w XVIII Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie

Wizyta Komendanta Komisariatu Policji Szczecin nad Odrą w XVIII Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie

Pod hasłem „Zostań jednym z nas….” rozpoczęła się akcja promocji pracy w Policji. Ulotki z tym hasłem trafiły do uczniów kończących swoją edukację w XVIII Liceum Ogólnokształcącym. Spotkanie z młodzieżą przygotował i przeprowadził Komendant Komisariatu Policji Szczecin nad Odrą. Okazało się ono niezwykle produktywne.

Nadkomisarz Rafał Rybarczyk, będący na stanowisku Komendanta Komisariatu Policji Szczecin nad Odrą, zdecydował się osobiście odwiedzić XVIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Podczas spotkania podzielił się swoją prawie 30-letnią wiedzą i doświadczeniem na temat służby policyjnej z maturzystami. Jego słowa wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczestników spotkania, co potwierdza liczba zadawanych przez nich pytań.

Uczniowie byli szczególnie ciekawi procesu rekrutacji do służby policyjnej, chcieli dowiedzieć się o trudnościach, które mogą napotkać podczas egzaminów sprawnościowych czy testów psychologicznych. Zainteresowanie budziły też różnorodne stanowiska w policji, na których mogliby kontynuować swoje pasje.

Przedstawienie przez Komendanta szerokiego spektrum możliwości pracy w różnych pionach i wydziałach policji oraz omówienie zakresu obowiązków służbowych przyczyniło się do pojawienia się pierwszych deklaracji o chęci rozpoczęcia służby pośród uczniów. Zainteresowanym młodym ludziom wręczono niezbędne dokumenty do zapoznania się z nimi, natomiast ci, którzy jeszcze nie podjęli decyzji, mogą je pobrać z sekretariatu szkoły.