Wielomilionowa inwestycja w Muzeum Narodowym w Szczecinie: modernizacja budynku i nowoczesne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

Wielomilionowa inwestycja w Muzeum Narodowym w Szczecinie: modernizacja budynku i nowoczesne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

Planowana jest gruntowna modernizacja Muzeum Narodowego zlokalizowanego przy Wałach Chrobrego w Szczecinie, o wartości 20 milionów. Inwestycja ta ma na celu przekształcenie obecnego zabytkowego gmachu. Na ten cel placówka otrzymała 15,5 miliona złotych dofinansowania od Unii Europejskiej.

Prace remontowe będą realizowane w ramach projektu Imago Mundi. Jednak nie ograniczają się one tylko do przebudowy samego budynku, ale również obejmują zakup zaawansowanego sprzętu, który umożliwi osobom niewidomym i niedosłyszącym w pełni docenić wystawy muzealne.

Daniel Źródlewski, rzecznik prasowy Muzeum Narodowego w Szczecinie, informuje, że planowany jest również remont tarasu znajdującego się nad głównym wejściem do budynku Muzeum przy Wałach Chrobrego. Wskazuje on, że ten element zmian będzie najbardziej widoczny dla odwiedzających. Pomimo, że położenie tarasu jest tylko nieznacznie wyżej niż taras Wałów Chrobrego, miejsce to oferuje niezapomniane widoki.

Rzecznik prasowy dodaje, że w ramach modernizacji przewidziane jest także odnowienie obu klatek schodowych w północnym i południowym skrzydle budynku. Pozwolą one na organizowanie różnego rodzaju wydarzeń edukacyjnych. Dostęp do nich będzie możliwy od strony ulicy Szczerbcowej.