Działka w centrum Szczecina przekazana za darmo dla Akademii Sztuki

Działka w centrum Szczecina przekazana za darmo dla Akademii Sztuki

Bezpłatne przekazanie prawie 300-metrowej działki znajdującej się w samym sercu miasta stało się faktem. Otrzymała ją szczecińska uczelnia – Akademia Sztuki, która planuje na tym gruncie stworzyć swoje Centrum Sztuki Łaziebna.

Piotr Krzystek, prezydent Szczecina, jest zdecydowanie za tą decyzją. Wyraził on swoje przekonanie, że nie ma lepszego sposobu na zagospodarowanie tego terenu niż poprzez działalność Akademii Sztuki. Ponadto, z nieukrywaną radością będzie obserwował poczynania zarządu uczelni i wyraził nadzieję, że ta lokalizacja stanie się prawdziwym ośrodkiem kultury dla mieszkańców miasta.

Według zaproponowanego projektu, nieruchomość ma zostać zabudowana pomiędzy budynkiem mieszczącym się przy placu Orła Białego 1 a budynkiem przy ulicy Łaziebnej 1. Koncepcja zakłada, że obiekt, który powstanie na tej działce, będzie zawierał galerię o powierzchni 300 metrów kwadratowych oraz salę wielofunkcyjną z widownią. Sala ta zostanie dostosowana do różnorodnych form działalności, takich jak projekcje filmowe, przedstawienia teatralne, wykłady czy koncerty.