Wiceprezydent tłumaczy przyczyny kłopotów z przejazdami przez miasto

Wiceprezydent tłumaczy przyczyny kłopotów z przejazdami przez miasto

Od jakiegoś czasu przejazd samochodem lub innych środkiem transportu przez Szczecin jest bardzo utrudniony. Kłopoty mają nie tylko uczestnicy ruchu, ale też osoby, które chcą zaparkować w określonym miejscu. Przed wieloma lokalami brakuje miejsc parkingowych, miejsca postojowe są dosłownie „rozgrzebane”. Dostępu do lokali usługowych nie ułatwiają też czasowo wyłączone z ruchu ulice i wielkie korki. Do przymusowego postoju w korkach są zmuszani również kierowcy śpieszący się do pracy. Uciążliwe stanie w korkach kradnie nie tylko czas, ale też pieniądze poprzez wyższe zużycie paliwa. Głos w tej sprawie zabrał wiceprezydent miasta.

Skąd biorą się wielkie korki i zablokowane ulice? Jak walczyć z utrudnieniami w ruchu?

Utrudnienia wywołane są remontami ulic, które nieustannie się na siebie nakładają. Remonty przeciągane w nieskończoność generują korki i frustrację mieszkańców. Wiceprezydent tłumaczy, z jakiego powodu większość remontów w mieście nie została ukończona w porę. Przyczyną jest wiele czynników, między innymi braki materiałów oraz pracowników, a także przerywane łańcuchy dostaw. Problemy spiętrzonych remontów dotyczą nie tylko Szczecina, ale też wielu innych miast w Polsce i na świecie. Przyczyną tego są właśnie przerwy w łańcuchach dostaw.
Urzędnicy tłumaczą również, że nagromadzenie prac to wynik tego, że większość jest współfinansowana z dotacji unijnych i trzeba je zakończyć w odpowiednich terminach, aby dofinansowanie nie przepadło. Ukończenie projektu w terminie jest warunkiem utrzymania dofinansowania.