Rozbudowa parkingu przy przystanku Jaśminowa – ZUS

Rozbudowa parkingu przy przystanku Jaśminowa – ZUS

Popularny parking znajdujący się na prawobrzeżu Szczecina, przy przystanku Jaśminowa – ZUS, zostanie powiększony. Miejsce to od jakiegoś czasu jest pełne samochodów, które zostawiają tam kierowcy przesiadający się do tramwaju. Z racji tego, że na parkingu powoli zaczynało brakować miejsc parkingowych, zdecydowano o jego powiększeniu.

O ile większy będzie parking Jaśminowa – ZUS?

Kierowcy zostawiają auto na parkingu i przesiadają się w tramwaj po to, by uniknąć wielkich korków, które zaczynają się przy ul. Gdańskiej. Z racji tego, że coraz więcej kierowców wpadło na ten sprytny pomysł ominięcia korków, zaczęło brakować miejsc postojowych. W rezultacie większość kierowców była zmuszonych parkować „w krzakach” poza terenem utwardzonym. W związku z tym podjęto decyzję o rozbudowie parkingu.

Na powiększenie parkingu miasto przeznaczyło 445 tys. Aktualnie trwa analiza ofert firm, które zgłosiły się do realizacji projektu, gdy ogłoszono przetarg. Podpisanie umowy z wykonawcą w ciągu najbliższych kilku dni, może oznaczać, że parking zostanie powiększony do końca tego roku. Wykonawca po podpisaniu umowy ma 75 dni na zrealizowanie projektu.

Dobra wiadomość dla kierowców, dla których dotąd brakowało miejsca na parkingu przy przystanku Jaśminowa – ZUS jest to, że po dodaniu nowej powierzchni utwardzonej, parking będzie mógł pomieścić o 200 samochodów więcej! Od teraz ominięcie korków poprzez przeskoczenie z samochodu do tramwaju, będzie o wiele łatwiejsze! Warto też pamiętać, że jeżdżenie komunikacją miejską zamiast prywatnym samochodem, jest przyjazne dla naszej planety. Nawet wtedy, gdy pokonujemy tramwajem krótki odcinek trasy, nadal jest to krok dalej w kierunku czystszego powietrza!