Szczeciński Youtuber nie opuści aresztu! Co wiadomo w sprawie „Kamerzysty”?

Szczeciński Youtuber nie opuści aresztu! Co wiadomo w sprawie „Kamerzysty”?

O „Kamerzyście” ostatnio zrobiło się naprawdę głośno. Youtuber stał się znany osobom w różnej grupie wiekowej, jednak nie ze względu na swoją twórczość, chociaż ona pośrednio stała się przyczyną rozgłosu. Łukasz W. może poszczycić się wątpliwą sławą osoby, która wykorzystała niepełnosprawnego chłopaka do stworzenia kontrowersyjnego filmu na YouTube. Film okazał się aż zbyt kontrowersyjny, a jego autor znalazł się w areszcie. Niedawno Łukasz W. podjął próbę odzyskania wolności do momentu rozprawy, wpłacając sporą kaucję. Nie na wiele się to jednak zdało. Kamerzysta miał okazję się przekonać, że pieniądze i sława nie czynią nikogo człowiekiem stojącym ponad prawem. Yotuber nie opuści aresztu. Co jeszcze wiadomo w jego sprawie?

Kamerzyście grozi do 8 lat więzienia!

Miało być dużo wyświetleń, łapek w górę i subskrypcji. Miałoby też zabawnie. Okazało się jednak, że „Kamerzysta” przecenił swoje poczucie humoru, a jego widzów nie bawi upokarzanie młodego mężczyzny, u którego podejrzewana jest niepełnosprawność intelektualna. Sprawa bardzo szybko wylądowała na policji, a youtuber w areszcie. Niedawno Łukasz W. podjął próbę zwolnienia z aresztu, jednak sędzia się temu sprzeciwił. Zdaniem Michała Tomali z Sądu Okręgowego w Szczecinie, areszt tymczasowy oskarżonego, jest bardzo potrzebny do zabezpieczenia toku postępowania sądowego. Sędzia obawia się, że oskarżony, przebywając na wolności mógłby starać się wpłynąć na przyszłe zeznania pokrzywdzonego.

Na ławie oskarżonych zasiądzie nie tylko Łukasz W. ale też dwoje jego znajomych. Całej trójce grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 2 mężczyzn i kobieta oskarżeni są o nakłanianie pokrzywdzonego do upokarzających czynności, co następnie zarejestrowali i opublikowali na kanale, w platformie YouTube.