Noc spisowa w Szczecinie, ostatnie szanse na wzięcie udziału w spisie powszechnym!

Noc spisowa w Szczecinie, ostatnie szanse na wzięcie udziału w spisie powszechnym!

Już w tę sobotę dodatkową szansę na wzięcie udziału w Narodowym Spisie Powszechnym zyskają wszystkie nocne marki. Urząd Statystyczny w Szczecinie oferuje mieszkańcom miasta skorzystanie z punktów spisowych. Będą one otwarte aż do godziny 24.

Dlaczego warto skorzystać z nocy spisowej?

Noc spisowa skierowana jest do wszystkich mieszkańców Szczecina, którzy dotąd nie mieli czasu ani okazji do wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. Przez cały dzień od godziny 8, aż do 24 czynna będzie też infolinia. Mogą skorzystać z niej osoby chcące się spisać bez konieczności wychodzenia z domu.

Nadal istnieje także możliwość skorzystania z samopisu internetowego. Nie ważne, na jaki sposób spisu się zdecydujemy, w badaniu statystycznym należy wziąć udział. Osoby, które uchylą się od tego obowiązku, będą podlegały karze finansowej. Narodowy Spis Powszechny ma pomóc w rozwoju państwa. Dzięki badaniu wiadomo, jak poprawić warunki mieszkaniowe obywateli, czy jakie miejsca pracy tworzyć. Spisanie się jest obowiązkiem każdego mieszkańca Szczecina i innych miejscowości w kraju.