Wejście do Radia Szczecin oblane farbą

Wejście do Radia Szczecin oblane farbą

Wejście do Radia Szczecin zostało oblane farbą. Na miejscu zdarzenia pojawiła się policja. Wszystko po to, aby zbadać okoliczności incydentu.

Zgłoszenie bada policja

Zdjęcie pokazujące zniszczone drzwi zostało opublikowane przez Dariusza Mateckiego, radnego Szczecina z ramienia partii PiS i przewodniczącego Solidarnej Polski na Pomorzu Zachodnim. Komisarz Anna Gembala z komendy miejskiej potwierdziła, że policja otrzymała zgłoszenie o ataku na drzwi we wtorek późnym wieczorem.

Sprawa związana jest ze śmiercią syna Magdaleny Feliks

Trudno nie wiązać tego zdarzenia z tragedią, która dotknęła Magdalenę Filiks, posłankę Platformy Obywatelskiej, po tym, jak jej syn zmarł w lutym. Radio Szczecin otrzymało fale krytyki po tym, jak przekazało informacje na temat skazanego za przestępstwa pedofilii i narkotyków byłego współpracownika polityków Platformy Obywatelskiej ze Szczecina, w tym informację o jego powiązaniach z matką dwójki ofiar. W mediach społecznościowych natychmiast zidentyfikowano o kogo chodzi. Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego, zapowiedział, że podejmie kroki prawne przeciwko Radiu Szczecin i dziennikarzowi Tomaszowi Duklanowskiemu za publikacje dotyczące jego osoby.