W Szczecinie zainstalowano pierwsze urządzenia nagrywające kierowców za przejazd na czerwonym świetle

W Szczecinie zainstalowano pierwsze urządzenia nagrywające kierowców za przejazd na czerwonym świetle

Miasto Szczecin zaopatrzyło się w nowoczesne urządzenia zaprojektowane do monitorowania i rejestrowania pojazdów, które nie przestrzegają sygnałów świetlnych. Te unikalne systemy zostały już zamontowane i są gotowe do działania i czujnie obserwując ruch uliczny.

Jednym z tych urządzeń jest RedLight 3, który znajduje swoje miejsce na skrzyżowaniu ulic 26 Kwietnia i Derdowskiego. To Centrum Automatycznego Nadzoru Nad Ruchem Drogowym, jednostka wchodząca w skład Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, odpowiada za instalację tych rejestratorów.

RedLight 3 to żółte kamery, zlokalizowane strategicznie na skrzyżowaniach dróg i przejazdach kolejowych. Ich główną funkcją jest automatyczne rejestrowanie pojazdów, które łamią prawo poprzez przejeżdżanie przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Na terenie Polski takich systemów działa już około dwadzieścia.

Warto zauważyć, że sankcje za naruszenie przepisów ruchu drogowego, takie jak przejazd na czerwonym świetle, są dość surowe. Minimalna kara wynosi co najmniej 500 zł, ale to nie wszystko – kierowca musi także liczyć się z nałożeniem aż 15 punktów karnych.