Spotkanie z przedstawicielami szczecińskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami 13 grudnia w Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim

Spotkanie z przedstawicielami szczecińskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami 13 grudnia w Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim

Nadchodzi wyjątkowy dzień dla miłośników zwierząt w Szczecinie. Zapraszamy na spotkanie ze szczecińskim Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami (TOZ), które odbędzie się w środku tygodnia, dokładnie 13 grudnia, podczas organizowanej „zwierzaczkowej środy” w Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim ŚRODEK.

To wyjątkowa okazja do rozmowy z reprezentantami TOZ i uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące adopcji zwierząt – jak mądrze podejmować decyzje o adopcji, jak się do tego procesu przygotować oraz w jaki sposób organizacja może wspierać nowych opiekunów. Dyskusja będzie również dotyczyć pomocy dla bezdomnych zwierząt – jak postępować na widok samotnie biegających po mieście zwierząt, czy warto reagować na psy pozostawione na mrozie pod sklepem i co robić, gdy znajdziemy zwierzę potrącone przez samochód.

Podczas spotkania poruszona zostanie również tematyka wsparcia szczecińskiego TOZ – możliwości przekazania darowizn czy podjęcia wolontariatu. Omówione zostaną wyzwania, z jakimi boryka się taka organizacja działająca w Szczecinie.

Spotkanie z przedstawicielami TOZ odbędzie się w Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim ŚRODEK, na ulicy Błogosławionej Królowej Jadwigi 43/u1, o godzinie 18:00. Nie obowiązują zapisy, a udział jest bezpłatny.

Warto również pamiętać, że od 4 do 13 grudnia trwa zbiórka dla podopiecznych TOZ organizowana przez ŚRODEK we współpracy z kawiarnią MOZAIKA.