Utrudnienia na trasie S3 w kierunku Szczecina: remont wiaduktu i wypadek

Utrudnienia na trasie S3 w kierunku Szczecina: remont wiaduktu i wypadek

W czwartkowy poranek, na trasie S3 prowadzącej do Szczecina, doszło do powstania dwóch dużych zatorów drogowych. Powodem jednego z nich były prace remontowe przy wiadukcie, natomiast drugi spowodowany był incydentem drogowym, w którym uczestniczyły trzy samochody osobowe. Chociaż sytuacja uległa poprawie po czasie, to w dalszym ciągu istnieją utrudnienia w przejeździe na niektórych odcinkach szosy.

Dyżurny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w Szczecinie poinformował o istotnych problemach komunikacyjnych na trasie S3. Wskazał na powstanie dwóch znaczących korków, które miały miejsce w czwartkowe przedpołudnie.

Przyczyną pierwszego z zatorów były roboty remontowe realizowane przy wiadukcie prowadzącym do miejscowości Gardno. Pomimo poprawy sytuacji od rana, nadal występują tam utrudnienia w ruchu drogowym. Planowane jest zakończenie prac związanych z remontem do końca czerwca bieżącego roku.

Drugi z korków powstał w rezultacie zdarzenia drogowego na 13. kilometrze trasy między Szczecinem a Gorzowem Wielkopolskim, w pobliżu miejscowości Skrzynice. W okolicy tej, około godziny 10, miało miejsce zderzenie trzech pojazdów osobowych. Na szczęście nie odnotowano żadnych ofiar wśród uczestników zdarzenia. Stwierdzono jedynie uszkodzenia mechaniczne pojazdów i utrudnienia w ruchu drogowym.