Upamiętnienie tych, którzy zginęli na morzu podczas koncertu w Szczecinie

Upamiętnienie tych, którzy zginęli na morzu podczas koncertu w Szczecinie

Koncert mający na celu uczczenie pamięci ofiar morza odbędzie się 10 czerwca na terenie Cmentarza Centralnego w Szczecinie. Poprzedzające ten muzyczny hołd uroczystości, odbędzie się ceremoniał morski, w którym uczestniczyć będzie kompania honorowa studentów szczecińskiej Politechniki Morskiej.

Co roku odbywa się koncert „Tym, którzy nie powrócili z morza…”, który jest cyklicznym wydarzeniem i ma miejsce w otoczeniu największej polskiej nekropolii – Cmentarza Centralnego w Szczecinie. Od ponad dwóch dekad to wyjątkowe wydarzenie artystyczne stanowi okazję do oddania hołdu i szacunku tym, których życie morze zabrało na wieczną wartę. O istocie tego muzycznego upamiętnienia przypomniał Jerzy Wołosiuk, dyrektor ds. artystycznych Opery na Zamku oraz dyrygent koncertu.

Podczas tegorocznego koncertu będą miała miejsce wyjątkowe wystąpienia, między innymi zatytułowane „Symfonia pieśni żałosnych” na sopran solo i orkiestrę op. 36, skomponowane przez wybitnego polskiego kompozytora Henryka Mikołaja Góreckiego. Ta muzyczna uczta ma na celu oddanie hołdu i upamiętnienie tych, którzy nie wrócili z morza, i zostanie odśpiewana przez utalentowanych artystów.