Budowa parkingów i rozbudowa stacji w ramach Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej

Budowa parkingów i rozbudowa stacji w ramach Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej

Władze miasta Szczecina podjęły decyzję o przekazaniu terenu pod budowę dużego parkingu przedsiębiorstwu, które zajmie się realizacją tego zadania. Parking powstanie w pobliżu stacji kolejowej Szczecin Niebuszewo. Inwestycja ta stanowi część projektu związanego z rozwijaniem infrastruktury miejskiej, a konkretnie z budową Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej (SKM).

W planach inwestycyjnych dotyczących SKM przewidziane są również prace modernizacyjne oraz rozbudowa w obszarze trzech pozostałych stacji należących do tego systemu komunikacji miejskiej. Wszystko po to, aby poprawić komfort podróży oraz dostosować infrastrukturę do rosnących potrzeb mieszkańców oraz podróżnych korzystających z kolei metropolitalnej.

Realizacja tych inwestycji wpłynie na rozwój transportu publicznego w Szczecinie oraz przyczyni się do wygody i satysfakcji ludzi korzystających z tego środka transportu. Nowoczesne i dobrze skomunikowane stacje kolejowe oraz dogodne miejsca parkingowe to kluczowe elementy dla efektywnego funkcjonowania systemu transportowego w dużym mieście, jakim jest Szczecin.