Trwające zgłoszenia do prestiżowych Międzynarodowych Nagród Żeglarskich w Szczecinie

Trwające zgłoszenia do prestiżowych Międzynarodowych Nagród Żeglarskich w Szczecinie

Cały świat żeglarstwa zwraca teraz swoją uwagę na Szczecin, gdzie trwa nabór zgłoszeń do prestiżowych Międzynarodowych Nagród Żeglarskich. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 15 lutego, po tym dniu kapituła nagrody przejdzie do etapu selekcji nominowanych.

Niektóre zgłoszenia już dotarły do organizatorów. Jeżeli ktoś jeszcze nie przedstawił swojego kandydata do tych prestiżowych nagród, ma okazję to zrobić do 15 lutego. Właśnie ten dzień jest ostatecznym terminem na przesłanie formularzy zgłoszeniowych, które następnie zostaną przekazane do oceny przez kapitułę. W 2023 roku żeglarstwo dostarczyło wiele emocjonujących wypraw, imponujących osiągnięć i dalekosiężnych rejsów.

Przy tej okazji warto przypomnieć, że Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie są wręczane żeglarzom z Pomorza Zachodniego oraz Pomorza Przedniego za ich niepowtarzalne osiągnięcia w poprzednim roku. Nagrody te stanowią wyraz szacunku dla środowiska żeglarskiego, mają na celu propagowanie żeglarstwa i jego tradycji, a także uhonorowanie istotnych osiągnięć w tym obszarze, zwłaszcza tych związanych z Pomorzem Zachodnim i Pomorzem Przednim. Dodatkowo, nagrody te promują rozwijanie świadomości morskiej oraz wyróżniają osiągnięcia w dziedzinie edukacji morskiej dzieci i młodzieży.