Własnoręcznie wykonane karmniki dla ptaków do odebrania za darmo w Szczecinie

Własnoręcznie wykonane karmniki dla ptaków do odebrania za darmo w Szczecinie

Szczecińscy pracownicy Lasów Miejskich skierowali apel do mieszkańców miasta, aby wspólnie troszczyć się o lokalne ptactwo, oferując bezpłatne karmniki wykonane własnoręcznie. Inicjatywa ta jest kontynuacją od kilku lat trwającej akcji „Szczecin dokarmia ptaki”, realizowanej przez Wydział Lasów Miejskich Zakładu Usług Komunalnych.

W ramach tej akcji, liczne karmniki trafiły już do szkół, przedszkoli, a także do domów szczecińskich mieszkańców. W sumie do obecnej chwili rozdano już kilkaset tych przyjaznych dla ptaków urządzeń.

Przy okazji przypominamy, że ptaki z chęcią spożywają różnego rodzaju ziarna zbóż, słonecznik, orzechy włoskie oraz gotowane jajka. Nie powinniśmy natomiast podawać im chleba i resztek jedzenia ze stołu, zwłaszcza tych o wysokiej zawartości soli.

Każdy, kto pragnie wziąć udział w działań na rzecz lokalnego ptactwa może odebrać darmowy karmnik po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. Przygotowane karmniki są dostępne w siedzibie Lasów Miejskich, zlokalizowanej przy ul. Miodowej 3, lub Czarnogórskiej 63 w Szczecinie. Aby je odebrać, wystarczy skontaktować się telefonicznie pod numerem 723 578 431 w dni robocze między godziną 8 a 15.