Tragedia w Szczecinie: Celowe potrącenie przechodniów na Placu Rodła

Tragedia w Szczecinie: Celowe potrącenie przechodniów na Placu Rodła

W piątkowe popołudnie, miasto Szczecin stało się areną szokującej tragedii. Wstępne raporty świadczą o tym, iż kierowca samochodu osobowego podjął decyzję o celowym staranowaniu grupy pieszych na przestrzeni Placu Rodła.

Tragiczny incydent spowodował wiele obrażeń wśród ofiar. Łącznie 19 osób doznało urazów różnej skali, włączając w to sześć niepełnoletnich dzieci. Dwaj poszkodowani są obecnie w stanie krytycznym, jednak ich życie nie jest już bezpośrednio zagrożone i lekarze opisują ich stan jako stabilny.

Szczegóły zdarzenia są przerażające. Około godziny 15, kierowca pojazdu osobowego celowo uderzył w grupę ludzi gromadzących się przy przejściu dla pieszych na Placu Rodła w Szczecinie.

Nie kończąc tej grozy, sprawca rozpoczął ucieczkę podczas której potrącił kolejne cztery osoby. Mimo tego nie udało mu się oddalić z miejsca zbrodni. Podczas ucieczki, nie licząc się z bezpieczeństwem, wjechał pod prąd i spowodował czołowe zderzenie z innymi pojazdami na ulicy Wyzwolenia. Ostatecznie został zatrzymany przez służby policyjne, gdzie obecnie pozostaje.