Nowy plan lotów w porcie Szczecin-Goleniów: więcej połączeń przez linię Ryanair

Nowy plan lotów w porcie Szczecin-Goleniów: więcej połączeń przez linię Ryanair

Rozkład lotów w porcie Szczecin-Goleniów został zaktualizowany, a w nowej wersji znajduje się wiele dodatkowych połączeń obsługiwanych przez linię lotniczą Ryanair. Najważniejszymi zmianami są: wznowienie lotów do Krakowa oraz planowane na najbliższy miesiąc uruchomienie trasy do Dublina i zwiększenie ilości lotów do Londynu Stansted.

Po przerwie związanej z sezonem zimowym, pierwsza maszyna wystartowała z Goleniowa do Krakowa 1 marca. Na pokładzie znajdowało się niemal 180 pasażerów.

Alicja Wójcik-Gołębiowska, Country Manager CEE & Baltics w Ryanair, wyraziła radość z ponownego otwarcia popularnej trasy pomiędzy Szczecinem a Krakowem. Podkreśliła, że komfortowe połączenie między oboma miastami stanowi istotne wsparcie zarówno dla sektora turystycznego, jak i gospodarki każdego z regionów.

Bilety na tę trasę dostępne są już od 68 zł. Początkowo loty będą realizowane dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki. Od 25 marca planowane jest dodanie kolejnego dnia – środy, zwiększając tym samym ilość lotów do trzech tygodniowo.

Prezes zarządu Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów, Maciej Dziadosz, komentując powrót linii Ryanair ze swoją trasą do Krakowa po zimowej przerwie, zaznaczył, że współpraca portu lotniczego i linii lotniczej opiera się na długofalowym planie rozszerzania siatki połączeń szczecińskiego lotniska. Wyraził przekonanie, że ta współpraca przyniesie wkrótce nowe informacje o kolejnych, atrakcyjnych trasach realizowanych z portu w zachodniopomorskim regionie.